BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Нови два потвърдени случая на Covid-19 в област Ловеч

На 25 юли в Националната информационна система са регистрирани 2 положителни случая на COVID-19 за област Ловеч.
Единият случай е на мъж на 41 години от гр. Ябланица, без оплаквания, изследван профилактично по месторабота в гр.София. Контактните лица са 4 от семейството. Всички са поставени под карантина за 14 дни, взети са проби за изследване по PCR методика.
Вторият случай е на мъж на 53 г.от гр.Луковит, работник в Циментовия завод в Златна Панега. Изследван е също профилактично по месторабота. Контактните лица от семейството и по месторабота, общо 8, са поставени под карантина в дома, взети са проби за изследване. Проведена е крайна огнищна дезинфекция в предприятието. Предприети са всички хигиенни и противоепидемични мерки в работната среда.
Към 14 часа на 26 юли, активните случаи в областта са 12, от които 8 са на домашна изолация, 4 са хоспитализирани.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!