BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

56 новодиагностицирани, 28 от тях са хоспитализирани. 3 медицински сестри от Луковит и Тетевен, учител и ученик сред заразените. 4 човека са починали

От РЗИ Ловеч информират, че към 13,00 часа на 22 ноември общо диагностицираните случай в област Ловеч са 1114, активните случаи са 539, като 136 от тях на болнично лечение. Излекуваните са 528. Общият брой на карантинираните лица в областта е 657.

Новодиагностицираните случаи са 56. От тях са хоспитализирани 28 души, всички останали са на домашно лечение и изолация.

Новодиагностицирани са 3 медицински лица:

мед. сестра от МБАЛ Ловеч

мед.лаборант от МБАЛ Ловеч

мед.лаборант от МБАЛ Луковит

Новодиагностицирани  са 1 учител от ОУ „Хр. Никифоров“, който не е бил на работа  повече от две седмици и 1 ученик от ПМГ, карантиниран от 18 ноември по повод положителен случай в семейството, поради което допълнителни противоепидемични мерки в училищата не се предприемат.

Починали са 4 лица:  мъж на  69 г. от с. Соколово с придружаващо сърдечно и хронично бъбречно заболяване; мъж на 63 г. от с. Хлевене със сърдечно и хронично белодробно заболяване; жена на 66 г. от гр. Троян с диабет; жена на 55 г. от гр. Ловеч без придружаващо заболяване.

Новите случаи по общини:

За Община Ловеч – 26 случая

мъж на 76 г. от с. Соколово

жена на 59 г.от с. Изворче

мъж на 63 г.от с. Хлевене

мъж на 79 г.от с. Радювене

22 случая на мъже и жени на възраст от 28 до 81 г. от гр. Ловеч

За Община Троян – 12 случая

мъж на 43 г. от с. Добродан

жена на 63 г. и мъж на 51 г. от с. Борима

9 случая на мъже и жени от гр. Троян на възраст над 60 г.

За Община Тетевен – 11 случая

мъж на 61 г. и две жени на 66г. от с. Галата

мъж на 70 г.от с. Дивчовото

2 жени на възраст на 33 г.и 47 г. от гр. Тетевен

5 мъже на възраст от 31 до 74 г. от гр. Тетевен

За Община Луковит – 3 случая

жена на 57 г. от гр. Луковит

мъж на 69 г. от с. Бежаново

мъж на 49 г. от с. Торос

За Община Априлци – 2 случая

2 мъже на 46 г. и 66 г. от гр.Априлци

За Община Угърчин – 2 случая

мъж на 38 г.от с. Катунец и мъж на 59  г.от с.Лесидрен

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!