BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Ловешките пожарникари ще участват в учение на тема „Действие при възникване на обща радиационна авария в АЕЦ-Козлодуй“

В периода от 9 до 13 септември 2019 година ще се проведат „Седмица на пожарната безопасност” и честване на професионалния празник на служителите от ГДПБЗН – МВР – 14 септември. РДПБЗН-Плевен и териториалните й структури са организирали различни мероприятия:
1. Провеждане дни на отворени врати във всички сгради на структури на РДПБЗН-Плевен от 9 септември 2019 година до 13 септември 2019 година за времето от 09:00 часа до 12:00 часа.
2. Общинско учение и пожаротактическо учение на тема „Действие при възникване на обща радиационна авария в АЕЦ-Козлодуй“ на 12 септември 2019 година в сграда на Община Кнежа и изграждане на Обединен контролно-пропускателен пункт в района на гр. Кнежа. Участници са сили и средства на Единната спасителна система – РДПБЗН-Плевен, Велико Търново и Ловеч, общинска администрация на община Кнежа, ОДМВР-Плевен, ЦСМП, БЧК, ДФ

 Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” – Плевен, град Плевен, ул. „Св.Св. Кирил и Методий” № 31, тел: 064/864 538; 064/864 370.
1. Демонстрация на пожарна техника пред сградата на Община Плевен, гр. Плевен, пл. „Възраждане” №2 на 10.09.2019 година от 09:00 часа.
2. Провеждане на демонстративно занятие в ДГ „Първи юни”, град Плевен, ж. к. „Сторгозия” до бл. 65 на 11 септември 2019 година.

 РСПБЗН – Червен бряг  – град Червен бряг, улица „Георги С. Раковски” № 8 тел: 0659/9 22 22; 064/864 681
1. Разяснителна кампания за работата с Младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”, статут, реда и условията за сформиране и участие в тях на 10 септември 2019 година от 09:30 часа.
2. Демонстрация на пожарна техника в сградата на РСПБЗН – Червен бряг на 11.09.2019 година от 09:30 часа.

 Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” – Гулянци, град Гулянци, ул. „Индустриална” № 10,  тел. 06561/21 21
1. Провеждане на демонстративно пожаротактическо занятие –гасене на пожар с прахови пожарогасители и представяне възможностите и оборудването на АГВП 3000/300 IVECO MAGIRUS FF150EW в Детска градина „Незабравка“ град Гулянци на 13 септември 2019 година от 10:00 часа до 12:00 часа.

 Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” – Левски, гр. Левски, ул. „Патриарх Евтимий” № 43; тел: 0650 / 8 08 40
1. Демонстрация на действия при гасене на пожар на ЛЗТ и ГТ и извършване на аварийно-спасителни дейности при отводняване в сградата на РСПБЗН-Левски на 13 септември 2019 година от 09.30 часа до 11.30 часа

 Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” – Никопол, град Никопол, пл. „Европа” № 3, тел: 06541/20 42
1. Демонстрация на пожарна техника в РСПБЗН-Никопол на 12 септември 2019 година от 10:00 часа.

 Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” – Белене, гр.Белене, ул. „България” № 50,  тел. 0658/3 13 63, 064/864 684
1. Демонстрация на пожарна техника в РСПБЗН-Белене на 12 септември 2019 година от 10:00 часа

 Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” – Кнежа, град  Кнежа, ул. „Марин Боев” №1, тел: 09132/70 61; 064/864 648
1. Демонстрация на пожарна техника в сградата на РСПБЗН – Кнежа на 11 септември 2019 година от 09:30 часа.

14 септември – професионален празник на служителите от ГДПБЗН – МВР Денят е определен за професионален празник на огнеборите през 1995 година с Решение № 385 на Министерския съвет на Република България. Датата 14 септември се свързва с откриването на Първия пожарникарски събор през 1905 година. Обявява се за Професионален празник на служителите на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” – МВР, с което е възстановена традицията, по решение на Първия пожарникарски събор, тази дата да се отбелязва като патронен празник на пожарните команди в страната.
На събора, свикан на 14 септември 1905 година в София са разисквани състоянието на пожарните команди и тяхната техническа въоръженост, правилата за устройство на градските пожарни команди, проектоустав за доброволните противопожарни дружини, мероприятия за подобряване на положението на пожарникарите, осигуряването им в случай на злополука и др. въпроси. Констатирано е сериозно изоставане на пожарната защита в селата и малките градове. По време на събора се основава дружество на пожарните командири и се приема решение за издаване на списание „Пожарно дело” като негов орган. Пожарникарското дружество представлява пожарникарите при предложения и преговори с държавата. Утвърждава се традицията периодично да се провеждат събори (конгреси) на пожарните командири.
Решенията на Първия пожарникарски събор, въпреки големите трудности, се осъществяват на дело. Инициаторите на събора се заемат с изключителна преданост, енергия, професионализъм и всеотдайност с мисията за просперитет на пожарното дело и се изявяват като обществени личности, признати от цялото българско общество. Постигнатото в тази област получава и международна известност и признание. През 30-те години у нас е изграден модел за осигуряване на пожарната сигурност и защита на населението от бедствия, който е характерен и днес за развитите европейски страни.

 02 септември 2019 | 09:32

Източник: Новини Ловеч

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!